ArmA Opublikowane przez

Arma 3 – modyfikacje

Podobnie jak w przypadku World of Tanks – postanowiłem przygotować zestawienie modów jakich używamy z Arma 3. Żadna z wybranych przez nas modyfikacji nie wprowadza diametralnych zmian do mechaniki gry. Większość po prostu poprawia udźwiękowienie oraz stronę wizualną tytułu. Jest też parę dodatków, które zwiększają realizm oraz eliminują problemy ze współpracą w ramach drużyny.

arma3_mody_3 arma3_mody_2 arma3_mody_1

Nie da się ukryć, że ręczne aktualizowanie modów do Army 3 jest bardzo uciążliwe. Sprawę komplikuje jeszcze bardziej fakt, że trzeba to robić stosunkowo często bo autorzy modów ciągle grzebią przy swoich projektach. W związku z tym najlepiej wykorzystać do tego aplikację, która automatycznie odbębni lwią część roboty. Aktualnie jedyną tego typu usługą wartą polecenia jest withSIX, z którego korzysta ekipa Egregorikoi.

Żeby dobrać się do zmontowanej przez nas kolekcji modów należy najpierw zarejestrować się na portalu withSIX. Po przejściu procesu rejestracji i poprawnym zalogowaniu trzeba wpakować się na stronę kolekcji modów Egregorikoi i kliknąć Subscribe. W następnej kolejności wystarczy już tylko pobrać a potem zainstalować aplikację Play withSIX. Po uruchomieniu PwS musimy wprowadzić swoją nazwę użytkownika oraz hasło klikając malutkie Login w prawym dolnym narożniku okna programu:

Arma 3, mody, instrukcja 1Następny krok jest bardzo ważny – znacznie zwiększymy funkcjonalność programu przełączając go na edycję beta:

Arma 3, mody, instrukcja, beta 1

Tutaj zaznaczamy ptaszkiem, że jesteśmy zainteresowani wersją beta i klikamy Install update:

Arma 3, mody, instrukcja, beta 2

Po zainstalowaniu aktualizacji powinniśmy przejść do zakładki Games:

Arma 3, mody, instrukcja 2

Wszystko po to żeby dobrać się do konfiguracji Arma 3 w ramach PwS.

Arma 3, mody, instrukcja 3

Tutaj należy zmienić folder, w którym będą przechowywane mody. Domyślnie jest to katalog zlokalizowany w dokumentach użytkownika systemu, na dysku C. Nie warto zapychać partycji systemowej gigabajtami dodatków do gry więc powinniśmy zmienić ścieżkę Mods directory na jakąś bardziej rozsądną. Na przykład katalog „Mody” w folderze instalacyjnym Arma 3.

Arma 3, mody, instrukcja 4

 Po wybraniu miejsca przechowywania pobranych dodatków należy przenieść się do zakładki Mods:

Arma 3, mody, instrukcja 5

Na liście kolekcji powinna znajdować się dodana z poziomu strony withSIX pozycja Egregorikoi:

Arma 3, mody, instrukcja 6

Klikamy Egregorikoi prawym klawiszem myszy i wybieramy Activate collection:

Arma 3, mody, instrukcja 7

Teraz pozostaje już tylko przyładować w wielki guzik Install i poczekać aż PwS pobierze a potem zainstaluje wszystkie modyfikacje:

Arma 3, mody, instrukcja 8

Po szczęśliwie zakończonej instalacji ostatnim krokiem jest oczywiście kliknięcie przycisku Launch.

Jeśli wszystko poszło zgodnie z planem to po uruchomieniu gry, w menu KONFIGURUJ / ROZSZERZENIA powinna pojawić się dość długa lista modów aktywowanych „ptaszkiem”.

RashbaNor

Założyciel ^E^ i jednocześnie obleśny gadżetofil. Weteran grania z prawie trzydziestoletnim doświadczeniem. Stuprocentowy nerdziuch i totalny geek. Kompletnie uzależniony od komputera oraz konsol.

Latest posts by RashbaNor (see all)