Blog Opublikowane przez

Tor Poznań i NCSMiR w Assetto Corsa

Assetto Corsa to w tym momencie najmocniejszy kandydat na pozycję najlepszego symulatora jazdy na PC. Mają na to wpływ przede wszystkim trzy kwestie. Pierwsza – gra jest tworzona przez studio Kunos Simulazioni zatrudniające prawdziwych fachowców, którzy wcześniej przygotowywali profesjonalne symulatory dla zespołów wyścigowych. To gwarantuje porządne odwzorowanie fizyki pojazdów i rzetelne podejście do modelowania torów. Drugi powód – Assetto Corsa ma bardzo przyzwoite wymagania sprzętowe co oznacza, że do zabawy mogą dołączyć fani motoryzacji, którzy nie dysponują komputerami zbudowanymi za grubą kasę. Trzecia przyczyna to, często ignorowane przez deweloperów, wsparcie dla modyfikacji. Assetto Corsa jest tak otwarta na mody, że już w trakcie trwania testów wersji beta zaczęły wypływać dodatki tworzone przez członków społeczności graczy. Dzięki temu tytuł ma zapewnioną długowieczność a gracze będą bez przeszkód urozmaicać sobie zabawę montując kolejne tory czy opracowując nowe samochody.

Polscy fani wirtualnej motoryzacji powinni mieć dobre humory ponieważ dzisiaj do oficjalnej wiadomości zostało podane, że trwają prace nad stworzeniem do Assetto Corsy dwóch bardzo istotnych dla nas obiektów – Toru Poznań i, niestety nieistniejącego jeszcze, Narodowego Centrum Sportów Motorowych w Gdańsku. Szefem zespołu tworzącego te dwa tory jest Krzysztof Szymik Szymikowski, którego niektórzy mogą kojarzyć, na przykład, z forum SimRacing.pl. Ja, jeśli zdrowie i czas pozwolą, postaram się dorzucić swoje 3 grosze w materii teksturowania.

RashbaNor

Założyciel ^E^ i jednocześnie obleśny gadżetofil. Weteran grania z prawie trzydziestoletnim doświadczeniem. Stuprocentowy nerdziuch i totalny geek. Kompletnie uzależniony od komputera oraz konsol.

Latest posts by RashbaNor (see all)