Blog Opublikowane przez

YouTube Gaming

YouTube-Gaming-Icon

Dla nikogo kto śledzi na bieżąco przemysł rozrywkowy związany z grami wideo nie powinno być zaskoczeniem, że Google podejmuje próbę wgryzienia się w bardzo smakowity tort jakim bez wątpienia jest strumieniowanie rozgrywki z gier wideo. Po nieudanym przejęciu serwisu Twitch – który ostatecznie wylądował w łapskach Amazonu – firma z Mountain View postanowiła stworzyć usługę dedykowaną streamowaniu gier w ramach YouTube’a. Wydzielona w ten sposób platforma – YouTube Gaming obejmie nie tylko strumienie, ale również tzw. „letspleje”, poradniki, zwykłe nagrania z rozgrywki itd. Miejmy nadzieję, że Google nie da ciała i przygotuje porządną usługę dla graczy, którzy stanowią przecież lwią część widzów YouTube’a.

Przy okazji, jeśli ktoś chce sobie wygodnie pooglądać transmisje z tegorocznej konferencji E3 to Google uruchomiło specjalną stronę YouTube’a właśnie na tą okazję – YT Live E3.

RashbaNor

Założyciel ^E^ i jednocześnie obleśny gadżetofil. Weteran grania z prawie trzydziestoletnim doświadczeniem. Stuprocentowy nerdziuch i totalny geek. Kompletnie uzależniony od komputera oraz konsol.

Latest posts by RashbaNor (see all)