Blog Opublikowane przez

Destiny – rocznica

Niecały miesiąc temu minął rok od momentu, w którym gracze po raz pierwszy odpalili Destiny na swoich konsolach. Był to tylko krótki kontakt z wersją alfa, ale to wystarczyło żeby wywołać falę preorderów. Krótko potem można było pobawić się wersją beta a później nadszedł wrzesień, premiera gry i, wieli wypadkach, spore rozczarowanie.
Przez ten rok zmieniło się bardzo wiele. Gracze znaleźli dziesiątki błędów, Bungie wypuściło masę poprawek, pojawiły się dwa dodatki, pod naciskiem fanów wprowadzono kilka niezbędnych zmian. Dzisiaj Destiny jest dużo fajniejszym tytułem niż w dniu premiery. Grind nie jest już taki monotonny a przyjemność ze zdobywania łupów większa.

Na okazję rocznicy Bungie przygotowało półgodzinną kompilację, która ma chyba stanowić podsumowanie tego co przez ostatnie paręnaście miesięcy było udziałem społeczności fanów Destiny. Niestety film jest mocno tendencyjny i przesłodzony, traktuje wyłącznie o angielskojęzycznych graczach a przede wszystkim kompletnie pomija problemy z jakimi borykał się tytuł przez parę miesięcy po premierze. Szkoda, że Bungie razem z Activision zabrakło odwagi i nie potrafią wspomnieć o swoich potknięciach nawet w tak ważnym podsumowaniu. Mogliby się parę rzeczy nauczyć od ekipy CD Projekt RED, która graczy traktuje jak klientów a nie bezmyślną krowę dojną.

Również z okazji rocznicy opublikowano nową wersję portalu Bungie ze znacznie poprawionym interfejsem. Gracze otrzymali także szansę na zdobycie specjalnego emblematu do gry – wystarczy do września odbębnić wszystkie zadania wymienione w zakładce Triumphs. Pojawiła się też długo oczekiwana baza danych wyposażenia dostępnego w Destiny.

Na koniec wspomnę jeszcze o pierwszym odcinku sponsorowanej przez Sony i prowadzonej przez Wila Wheatona serii Conversations with Creators. Inauguracyjny odcinek został przygotowany na rocznicę Destiny i gośćmi programu są oczywiście osoby ze studia Bungie:

RashbaNor

Założyciel ^E^ i jednocześnie obleśny gadżetofil. Weteran grania z prawie trzydziestoletnim doświadczeniem. Stuprocentowy nerdziuch i totalny geek. Kompletnie uzależniony od komputera oraz konsol.

Latest posts by RashbaNor (see all)