Blog Opublikowane przez

Orange vs Twitch.tv

Ostatnie dwa tygodnie analizowaliśmy z resztą ekipy występujące w naszym pięknym kraju problemy z dostępem do internetowych serwisów strumieniowania wideo. Niestety wszystko wskazuje na to, że firma Orange uprawia dość przykry bandwidth throttling. Dotyczy to przede wszystkim serwisu Twitch.tv ale kłopoty mogą się również pojawić w przypadku YouTube’a. Efekt jest taki, że użytkownicy którzy bezpośrednio lub pośrednio korzystają z łącz Orange (np. Neostrady) w większości będą mieli spore problemy z oglądaniem streamów na Twitchu. Nie ma tu też znaczenia czy użytkownik płaci za usługę o teoretycznej szybkości 10 Mb/s czy korzysta z nowego bajeru Orange – łącza Supernova, które zasuwa nawet 600 Mb/s.
Poradzić sobie z tym problemem można na dwa sposoby. Pierwszy jest mało skomplikowany ale trudny do zrealizowania – namówienie ulubionego streamera żeby przeniósł się na Hitbox. Z jakichś powodów Orange nie zabrało się jeszcze do ograniczania przepustowości tego serwisu. Druga opcja jest bardziej skomplikowana i polega na wykorzystaniu odtwarzacza VLC do przechwytywania strumienia.
W związku z tym, że lwia część Internautów w Polsce korzysta z Neostrady postanowiliśmy przesiąść się z Twitcha na Hitboxa. Jest to ważne zwłaszcza w przypadku Rutforda, który podchodzi do strumieniowania najbardziej poważnie z całej naszej ekipy.

Orange_SpeedLimit

RashbaNor

Założyciel ^E^ i jednocześnie obleśny gadżetofil. Weteran grania z prawie trzydziestoletnim doświadczeniem. Stuprocentowy nerdziuch i totalny geek. Kompletnie uzależniony od komputera oraz konsol.

Latest posts by RashbaNor (see all)